21. edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie

24 maja – tradycyjnie w trakcie Kortowiady – na Wydziale Matematyki i Informatyki zgromadzili się uczniowie, gotowi podjąć wyzwanie i zmierzyć się z zadaniami z matematyki.

W zawodach wzięło udział 190 osób i rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: klasy 7 i 8 szkół podstawowych oraz 1-2 i 3-4 ze szkół średnich. Niemal 100 uczniów reprezentowało szkoły średnie.

W każdej kategorii wiekowej uczniowie mieli do rozwiązania po pięć zadań – jedno łatwe, jedno bardzo trudne i trzy o różnym stopniu trudności. Opracowali je pracownicy Katedry Analizy Zespolonej, której kierownikiem jest dr. hab. Adam Lecko, prof. UWM. Ta katedra była w tym roku głównym organizatorem, zaś koordynatorem zawodów był dr Damian Wiśniewski.

Więcej o zawodach oraz wypowiedzi uczestników i nauczycieli można przeczytać w poniższym artykule: