Praca studenta z Naukowego Koła Robotyki, Jakuba Malinowskiego nominowana do nagrody CSEDU 2024 Best Industrial Paper Award

Student pierwszego roku informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM, Jakub Malinowski, w ramach Naukowego Koła Robotyki, wspólnie z pracownikami naszego wydziału przygotował projekt, który zaprezentowali i opublikowali w materiałach konferencyjnych 16th International Conference on Computer Supported Education (CSEDU).

Opiekunem Naukowego Koła Robotyki jest dr hab. Piotr Artiemjew Piotr, prof. UWM.

W artykule przedstawili nową bibliotekę Python, stworzoną do szybkiego prototypowania urządzeń edukacyjnych i naukowych z wykorzystaniem zestawu Lego Mindstorms Robot Inventor. W ramach studium przypadku, zintegrowali kontroler Leap Motion, umożliwiając sterowanie robotem za pomocą naturalnych gestów ręki.

Ta praca pokazuje potencjał tej biblioteki w tworzeniu interaktywnych środowisk

nauki oraz w badaniach nad technologiami edukacyjnymi.

Za swój innowacyjny charakter, praca została nominowana do nagrody CSEDU 2024 Best Industrial Paper Award.

Gratulujemy Jakubowi oraz całemu zespołowi tego wyróżnienia!

To pokazuje, jak ważną rolę pełnią koła naukowe w rozwoju naukowym studentów, wspieraniu ich pasji i osiąganiu sukcesów.